Naujiena

Strateginiai pokyčiai, augančios investicijos ir reikšmingas įvertinimas

2019 01 14

Metams baigiantis Lietuvos pramonininkų konfederacija paskelbė nominacijos „Sėkmingai dirbanti įmonė“ laureatus. Jų tarpe viena stambiausių Lietuvoje granito ir dolomito skaldos gamintoja „Milsa“ įmonių grupė. Apdovanojimas skirtas įvertinus gaminamos, parduodamos produkcijos apimtis, pelningumą, investicijas į gamybą, eksporto apimtis, darbo našumo rodiklius bei kitus papildomus kriterijus.
Pasak „Milsa“ įmonių grupės vadovo Manto Makulavičiaus, tai reikšmingas, tačiau jis ir gan dėsningas pasiekimas – kelerius metus kryptingai daromi strateginiai pokyčiai duoda akivaizdžius rezultatus. 
„Kokybė bei patikimumas yra pagrindinės mūsų vertybės. Todėl sprendimus daryti yra savotiškai paprasta: finansiniai ir žmogiškieji ištekliai nukreipiami taip, kad mūsų klientai gautų kokybišką produkciją už konkurencingą kainą, pirkimo-pardavimo procesas būtų kuo paprastesni, sprendimai lankstūs, o logistika sklandi“, – sako M. Makulavičius.
Nuosekliai atsinaujina
Vadovauti „Milsa“ įmonių grupei, kuri vienija tokias skaldos gamybos lyderes kaip AB „Klovainių skalda“, UAB „Granitinė skalda“ ir UAB „Granitas“, M. Makulavičius ėmėsi prieš ketverius metus. Jauno ir ambicingo vadovo atėjimas buvo reikšmingas postūmis ne vieną veiklos dešimtmetį skaičiuojančioms bendrovėms: auga užsakymų ir gamybos mastai bei investicijos į technologinį atsinaujinimą, didėja ir darbuotojų skaičius.
Pasak įmonių grupės vadovo, esant labai konkurencingai rinkai ir žemoms produkcijos kainoms, vienintelis būdas siekti geresnių rezultatų yra didinti efektyvumą ir mažinti savikainą.
„Kiekvienais metais didelę finansinių lėšų dalį investuojame į atsinaujinimą ir procesų gerinimą. Bendros grupės įmonių investicijos siekia 3 mln. eurų. Ypatingą dėmesį skiriame skaldos gamybos technologijoms“, – sako M. Makulavičius ir pradeda vardinti naujausius pirkinius.
Bendrovėje „Klovainių skalda“ prieš metus pradėjo veikti nauja granito skaldos, o šiais metais įdiegta papildoma dolomito smulkių skaldų gamybos linija. Taip pat peržiūrėti skaldos vidinių pervežimų procesai, nupirkti trys nauji frontaliniai krautuvai bei trys nauji 45 t karjeriniai savivarčiai, investuojama į mobilią gamybos technologiją, planuojama įsigyti 80 t ekskavatorių.
Tuo tarpu bendrovėje „Granitas“ atnaujinama krovos technika, plečiami sandėliavimo pajėgumai, o bendrovėje „Granitinė skalda“ pakeistas kūginis trupintuvas ir įsigytas naujas dvigubai našesnis „Kleeman“ KX-400 markės trupintuvas bei planuojama  sijojimo linijos optimizacija.
„Esame įsitikinę, jog kiekvienais metais investuojant bei tobulėjant ir toliau išliksime konkurencingi bei pasiūlysime kokybiškesnį produktą mūsų klientams“, – sako  M. Makulavičius.
Optimizavo pardavimų procesą
Šiuo metu „Milsa“ įmonių grupė yra pajėgi patiekti rinkai 1 mln. t granito skaldos ir 2 mln. t dolomito skaldos per metus. Piko metu, parduodama apie 20 000 tonų skaldos per dieną. 
Granito skaldai gaminti Lietuvoje reikalinga žaliava išgaunama Baltarusijoje. Granito skalda gaminama UAB „Granitas“ gamykloje Kaune, UAB „Granitinė skalda“ – Vilniuje, AB „Klovainių skalda“ – Pakruojo rajone.  „Klovainių skalda“ yra vienas didžiausių dolomito skaldos gamintojų Lietuvoje. Be to, čia nuo 2001 m. veikia akredituota laboratorija, kurioje nuolat tikrinama produkcijos kokybė, atliekami įvairūs skaldos bandymai.
„Ilgą laiką „Milsos“ grupės įmonės sėkmingai vykdė didmeninę prekybą kiekviena atskirai. Tačiau reaguodami į rinkos iššūkius ir norėdami didesnio efektyvumo, priėmėme sprendimą optimizuoti pardavimų procesą“, - sako M. Makulavičius.
Šių metų pradžioje buvo išgrynintos įmonių funkcijos: didmeniniai dolomito ir granito skaldos pardavimai yra sutelkti bendrovėje „Milsa“, o gamybinės grupės įmonės „Klovainių skalda“, „Granitinė skalda“ ir „Granitas“  koncentruojasi į gamybą. „Klientams pasiūlėme dirbti vieno langelio principu“, - patikslina grupės vadovas.
Pagrindiniai „Milsa“ grupės įmonių klientai yra kelių, tiltų ir geležinkelių statybos įmonės, betono ir gelžbetonio gaminių gamintojai, statybų bendrovės.
Tarp stambiausių „Milsa“ įmonių grupės neseniai įgyvendintų projektų - Vilniaus oro uosto orlaivių kilimo ir tūpimo tako atnaujinimas. Čia buvo panaudota net 90% įmonių grupės produkcijos.
Šiais metais grupės įmonės tiekia granito skaldą Šiaulių tarptautinio oro uosto kilimo tūpimo tako rekonstrukcijai. Įmonių grupės produkcija taip pat naudojama tokiuose projektuose kaip „Via Baltica“ magistralės tiesimas, geležinkelio Paneriai – Pušynas statyba, Kauno LEZ objektų statyboje  ir kt.
Sieks išlaikyti lyderio poziciją
Kalbantis su M. Makulavičiumi apie pokyčius ir planus ateičiai, vadovas visų pirma akcentuoja didžiulę jam tekusią atsakomybę stojus prie vairo įmonių, kurios sėkmingai veikia ilgus dešimtmečius. 2019 m. 60 metų jubiliejų minės bendrovė „Granitas“, „Klovainių skalda“ – 50 metų, o bendrovės „Milsa“ įsteigta skaldos gamintojų asociacija „Milsa ir ko“  –  20 metų.
„Tai išties įpareigoja. Labai vertinu tai, kas yra sukurta iki šiol: ne tik kietuosius dalykus, bet ir tą patirtį, tradicijas, vertybes ir žmones, kurie dirba negailėdami savęs. Tuo pačiu tikiu, kad šiuo metu susiformavusi stipri komanda padės mums išlaikyti lyderių pozicijas, o galbūt net išplėsti savo galimybių ribas“, - sako M. Makulavičius karjerą įmonių grupėje pradėjęs nuo bene žemiausio laiptelio. 
Pasak „Milsa“ įmonių grupės vadovo, šiuo metu jie didžiuojasi būdami vieni didžiausių dolomito skaldos ir didžiausi granito skaldos gamintojai Lietuvoje. Tuo pačiu yra pajėgūs užtikrinti maksimaliai operatyvų produkcijos pristatymą dėka plataus prekybos aikštelių tinklo Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Klovainiuose, Marijampolėje, Alytuje, Kretingoje, Šilutėje ir vykdomų projektų vietose.
Iš kitų sektoriaus kompanijų grupė išsiskiria dar ir tuo, kad jai priklausančiose granito skaldos gamybinėse įmonėse galima sandėliuoti didelius importuotos žaliavos kiekius ir Lietuvoje vykdyti galutinės granito skaldos produkcijos gamybą. Tai leidžia užtikrina bene aukščiausią skaldos kokybę. 
 „Kalbant apie planus ateičiai, norime didinti eksportą ir sustiprinti pozicijas Latvijoje bei Lenkijoje. Tikimės jog dideli infrastruktūros objektai Lenkijoje atveria naujas galimybes Lietuviškos skaldos eksportui. Pavyzdžiui, šiuo metu intensyviai ruošiamės skaldos tiekimui VIA Baltica projektui Lenkijoje“, – sako M. Makulavičius.
Tarp ateities projektų „Milsa“ įmonių grupės vadovas mini ne tik eksporto rinkų plėtrą ir gamybos pajėgumų didinimą, bet ir gamybos bei pardavimo procesų efektyvinimą. Augant konkurencijai, traukiantis darbo rinkai bei kylant darbo užmokesčiui, didėjant pervežimo, energetiniams ir kitiems kaštams didžiausiu iššūkiu M. Makulavičius įvardina siekį išlaikyti konkurencingą kainą.
„Mūsų prioritetai išlieka – turime būti konkurencingi ir patrauklūs savo klientams. Į tai ir koncentruojame visus išteklius, tai ir diktuoja mūsų sprendimus“, - sako „Milsa“ įmonių grupės vadovas.