Naujiena

Milsa įmonių grupė apdovanota Lietuvos metų gaminio aukso medaliu 2019

2019 12 12

Ketvirtadienį Pirklių klube 23-ąjį kartą įteikti Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys” apdovanojimai. Apdovanojimams buvo nominuotos 74 įmonės 15-oje vertinimo grupių iš 25-os šalies ūkio šakų. 

Lietuvos pramoninkų konfederacija apdovanojo Milsa įmonių grupę „Lietuvos metų gaminiu 2019” ir skyrė aukso medalį už betoniniams keliams skirtas granito skaldas fr. 2-8 mm, fr. 8-16 mm. ir fr. 16-22 mm. . Ši produkcija buvo skirta tarptautinės magistralės VIA Baltica statybai Lenkijoje. Milsa įmonių grupės gaminama produkcija atitinka aukščiausius reikalavimus. Tik dėl šios priežasties bendrovė galėjo įkelti koją į Lenkijos rinką ir ten gauti didžiausių kelių statybos ir betono gamybos įmonių pasitikėjimą. Tokio kiekio granito skaldos eksportas į užsienį buvo didžiausias Lietuvos istorijoje.  Lenkijoje veikiančios didžiausios tarptautinės kelių statybos ir betono gamybos bendrovės įvertino Lietuvos statybinių medžiagų gamintojus, produkciją, kokybę, gebėjimą laiku pateikti reikalingus kiekius.

Įvairioms pramonės ir verslo šakoms atstovaujanti ekspertų komisija, apibendrinusi ekspertų išvadas, skyrė 49 aukso ir 8 sidabro medalius. Pasak medalius įmonių vadovams įteikusio energetikos ministro Žygimanto Vaičiūno, laikinai einančio ir ekonomikos bei inovacijų ministro pareigas, įmonių pasiekimai svarbūs visai Lietuvai.

Konkurso „Lietuvos metų gaminys“ pagrindinis tikslas – didinti aukštos kokybės lietuviškos produkcijos konkurencingumą, pristatyti ir įtvirtinti šalies pramonės produkciją, prekes ir paslaugas vietiniam ar tarptautiniam vartotojui, skatinant rinktis kokybišką lietuvišką produktą, taip vystant Lietuvos verslo plėtrą.

Paraiškų vertinime dalyvavo dviejų lygių komisijos: Respublikinio mitybos centro, Standartizacijos departamento prie Ūkio ministerijos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto, Aplinkos vadybos ir audito instituto, Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos, Žemės ūkio ministerijos, Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos, Kauno technologijos universiteto, Lengvosios pramonės centro, Gedimino technikos universiteto, Lietuvos grafinio dizaino asociacijos, Vilniaus kolegijos bei atskirų pramonės ir verslo asociacijų ekspertai.

Šaltinis: Lietuvos pramoninkų konfederacija, www.lpk.lt